Sõbraliku hinnaga valgustid

Sõbraliku hinnaga valgustid

Tasuta tarne üle 100 EUR tellimustele

Tasuta tarne üle 100 EUR tellimustele

Laokaupadele palju sooduspakkumisi

Laokaupadele palju sooduspakkumisi

Eramute ja korterite projektipõhine nõustamine

Eramute ja korterite projektipõhine nõustamine

Lastetoa valgustus

Lastetoa valgustus
03.03.2021

Lastetoa valgustamiseks on tänapäeval piiramatuid võimalusi ja kuna tegu on siiski mingil määral ajutise valguslahendusega, siis tuleks juba lastetoa planeerimisel mõelda ka valgustuse peale. Kui perre sünnib beebi, siis ilmselgelt ei ole valgusti visuaalsel väljanägemisel lapse jaoks mingit tähtsust. Küll aga tuleb tähelepanu pöörata valgustite funktsionaalsusele. Näiteks hämardamisvõimalusele. Tootjate valikus on väga palju öölampe, mis teevad beebi jälgimise ööpimeduses paremaks. Neid on ka nii patareitoitel kui pistikupesasse paigaldatavaid - soodsamast hinnaklassist lihtsad ja lõbusad valgustid.

Rahulike värvidega RGB koerake Nellie sobib hästi väikelapse voodi kõrvale öökapile.

Väikelapse puhul sõltub valgustus toa tsoonidest. Kus on magamisnurk, kus mänguplats, kus kirjutuslaud. Kirjutuslaua valgusti võiks valida juba varakult nö koolilapse valgusti. Parim on valgustugevuse ja valgustemperatuuri muutmise võimalusega lauavalgusti. Nii saab lihtsasti valida valguse vastavalt lapse tegevustele. Õhtul oleks sobivam soojem rahustav valgus, päevasel ajal neutraalne nn valge-valge.

Üldvalguseks lastetoas sobivad mittepurunevatest materjalidest valgustid. Kui lastetuba projekteeritakse maja või korteri ehituse/renoveerimise käigus, siis oleks parimaks lahenduseks kasutada süvisvalgusteid. Kui aga on tegu klassikalise lahendusega, kus lae keskelt on voolujuhe valgustusele välja toodud, siis lihtsamaks lahenduseks on plafoon tüüpi valgusti. Ka see võiks olla reguleeritava valgustugevusega. Kui seinal valgusregulaatorit pole, siis lihtsaim variant on valida astmeliselt reguleeritava valgustugevusega valgusti. See tähendab, et valgustugevuse reguleerimine käib läbi tavalüliti. Tavaliselt on valgustitel 3 astet - 100%, 50% ja 25%, aga see oleneb ka tootjast ja konkreetsest mudelist.

Siiski ei saa välistada ka rippvalgusteid, kuna just lastetubadesse mõeldud rippvalgustid on reeglina mittepurunevatest materjalidest, näiteks plastikust või riisipaberist.

Rippvalgustid Cathy ja Leon.

Lisavalgustusena peetakse põrandavalgusteid lastele ohtlikeks, kuna nn ühel jalal kõrged valgustid võivad ümber kukkuda. Seetõttu on sobivaimad tripod ehk kolme jalaga põrandavalgustid. Need seisavad turvaliselt püsti ning toetavad näiteks mängunurga valgustamist. 

Lastetoa valgusallikate valikul tuleks jälgida, et tegu oleks leedidega, mis ei lähe kuumaks. Veel mõned aastad tagasi kasutati valgustites hõõg- või halogeenvalgusallikaid. Need on eriti ohtlikud seina- ja lauavalgustites, kuna laps võib kergesti saada kuumuse tõttu põletushaavu. Leed valgusallika soovitan valida valge mati pinnaga, see on kasvava lapse silmale kõige ohutum, kuna hõõgniit ei paista otse silma. Siit lähtuvalt ei soovitaks kasutada ka koolilapse toas nn "paljaspirn" valgusteid, kus valgusallikas on kupiga katmata.

Lapse vanuse kasvades muutub ka lastetoa valgustus. Lapsel tekivad soovid millegi ägeda järele, tahetakse olla teistest erinev ja sõprade ees oma toaga uhkeldada. Valgusmänge toas toetavad näiteks värvimuutvad leedribad paigaldatuna voodi või kappide alla või hoopis seinavalgustid, millede valgusvooge annab muuta ja luua erinevaid valgusmustreid. 

Seinavalgustid Dorian ja Marlon.

Suurema valiku lastetoa valgustitest leiate siit: LASTETOA VALGUSTID